Tańce i wygibańce

W każdym tygodniu w naszym przedszkolu odbywają się taneczne zajęcia dla wszystkich dzieci: Zumba, hip-hop z językiem angielskim oraz taniec klasyczny.

Zarówno wygibańcowe, jak i te bardziej klasyczne spotkania z tańcem w rytm muzyki z całego świata prowadzą nasi zaufani i utalentowani instruktorzy taneczni, porywający dzieci do doświadczania pasji muzyki i tańca wszystkimi zmysłami :)

ZUMBA JAMMER , zawodowy instruktor tańca, instructor fitness MASTERCLASS, pedagog, socjoterapeuta, animator kultury i promotor zdrowia, tancerka oraz choreografka.

Posiadacz turniejowej, międzynarodowej klasy tanecznej S w tańcach latynoamerykańskich, zawodowy instruktor tańca, pedagog, licencjonowany instruktor Zumby.

Tańce i wygibańce

Rytmika

Dopełnieniem zajęć tanecznych są cotygodniowe zajęcia z rytmiki, która to w pedagogice muzycznej jest najpełniejszą metodą wychowania przez sztukę.

Metoda ta kształci podstawowe umiejętności muzyczne i przekazuje wiedzę o muzyce poprzez ruch, śpiew i tworzenie. Oparta jest na zrozumieniu tkwiącej w dziecku potrzeby ruchu i aktywności, za cel stawiając wychowanie człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, sprawnego fizycznie, jednym słowem - przyszłego odbiorcę muzyki, a często jej wykonawcę i twórcę.

Zajęciami tanecznymi oraz rytmicznymi objęte są, w ramach czesnego, wszystkie uczęszczające do przedszkola dzieci.