Języki już nie obceProgram i przyjacieleZabawy z czworonogiemTańce i wygibańceRączki w górę!Ciekawi GościeProfilaktyka logopedycznaPółkolonie sportowe
LokalizacjaBudynek przedszkolaBezpieczeństwoKadraFAQ - Najczęściej zadawane pytania
66-004 Zielona Góra, ul. Drzonków - Strumykowa 1
tel. +48 669 10 20 11, e-mail

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego Państwa przedszkole nazywa się Językowe Przedszkole Niepubliczne "Nad Strumykiem"?

W naszym dwujęzycznym przedszkolu kształtujemy umiejętność posługiwania się językiem obcym jako naturalnym, drugim językiem komunikacji dziecka stosując unikalną i innowacyjną metodę immersji językowej. Równocześnie kształtujemy szeroko pojęty, zrównoważony rozwój osobowościowy młodego człowieka m.in. poprzez programy „Razem w przedszkolu” oraz „Przyjaciele Zippiego, jak i przez indywidualne podejście do każdego dziecka.

W odróżnieniu od innych Przedszkoli, również Przedszkoli Językowych, u nas zajęcia w otoczeniu danego języka obcego realizowane są w takiej samej proporcji czasowej, jak główny program nauczania (minimum połowa każdego dnia pobytu dziecka w przedszkolu).

Dlatego też swoją nazwą Językowe Przedszkole Niepubliczne "Nad Strumykiem" staraliśmy się podkreślić unikalność oferowanego przez nas programu edukacji Państwa najmłodszych pociech, zapewniającego im lepszy start do kolejnych etapów życia.

2. Czy mają Państwo własną kuchnię? Jak wygląda wyżywienie?

W naszym przedszkolu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, a podstawowe wyżywienie zapewniane jest przez renomowaną zielonogórską Restaurację Winnica. Urozmaicone jedzenie, podawane dzieciom jest zawsze ciepłe, świeże i bogate w niezbędne wartości odżywcze.

W układanym przez dietetyka menu żywieniowym duży nacisk kładziemy nie tylko na smak i wygląd potraw, lecz również na, naszym zdaniem, niezmiernie ważny aspekt zdrowotno – edukacyjny żywienia najmłodszych.

Uwzględniamy również potrzeby żywieniowe dzieci z alergią, a w ramach pełnego, zapewnianego przez nas wyżywienia oferujemy naszym podopiecznym cztery posiłki dziennie.


Dzienny koszt wyżywienia wynosi 10zł.

3. Ile wynosi czesne?

Miesięczne czesne wynosi 400zł i zawiera koszt pełnej, bogatej oferty edukacyjnej oferowanej w naszym przedszkolu: metodę immersji językowej wraz z drugim, dodatkowym językiem obcym, realizację programu najnowszej podstawy programowej MEN oraz programu „Przyjaciele Zippiego”, spotkań z czworonogami wraz z elementami dogoterapii, tańców i rytmiki, wizyt ciekawych gości (np. odwiedzin muzyków z Filharmonii Zielonogórskiej, interaktywnych teatrzyków czy też szalonego naukowca), korzystania z placu zabaw znajdującego się przy przedszkolu, indywidualnej profilaktyki logopedycznej, opieki specjalistów (lekarz, pielęgniarka, terapeuta) oraz wielu innych ciekawych atrakcji.

5. Czy oferują Państwo rabaty za zapisanie więcej niż jednego dziecka?

Tak, „Rabat rodzinny” umożliwia uzyskanie comiesięcznej zniżki na drugie i każde kolejne dziecko w wysokości 100zł miesięcznie. Jest to rabat w pełni rodzinny i długofalowy, czyli zapisane do przedszkola dzieci „sumują się” przez cały okres uczęszczania ich do naszej placówki.

6. Czy można obejrzeć przedszkole?

Oczywiście, serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej placówki po uprzednim telefonicznym (kom. 669 10 20 11, tel. 68 347 16 22) lub e-mail’owym ( ) umówieniu się. Pełne dane teleadresowe dostępne są w dziale Kontakt.

7. Dlaczego zdecydowali się Państwo wybudować tak nowoczesne przedszkole w dzielnicy Zielonej Góry - Drzonkowie, a nie w centrum miasta?

Na wybór lokalizacji naszego przedszkola wpływ miało wiele czynników, które starannie wzięliśmy pod uwagę. Lokalizacja przedszkola w samym centrum Zielonej Góry - Drzonkowa, rekreacyjnej dzielnicy miasta położonej w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Zielonej Góry ma dla Państwa oraz Państwa pociech wiele korzyści:

- umożliwia dogodny dojazd rodzicom dzieci zarówno z samego centrum Zielonej Góry (7 km, 15 min do centrum miasta: sprawdź trasę na mapie centrum Zielonej Góry - Zielona Góra Drzonków), jak i z innych przyległych dzielnic miasta,


- czas przejazdu nie jest dodatkowo przedłużany przez konieczność codziennego pokonywania zatłoczonych w godzinach porannych miejskich ulic „z jednego końca miasta na drugi”,


- nasze przedszkole położone jest wśród lasów i terenów zielonych, z dala od miejskiego zgiełku, hałasu i zanieczyszczeń i graniczy z Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, na terenie którego znajduje się stadnina koni, baseny, hale i boiska rekreacyjno-sportowe, stawy oraz inne miejsca stwarzające możliwość spacerów i aktywnego wypoczynku Państwa dzieciom,


- panujący w Drzonkowie korzystny mikroklimat oraz świeże, czyste powietrze i woda z pobliskich ujęć głębinowych korzystnie wpływa na zdrowie Państwa pociech, szczególnie tych cierpiących na powtarzające się infekcje górnych dróg oddechowych,


- usytuowanie przedszkola wśród lasów oraz terenów zielonych stwarza niezbędne warunki do umożliwienia dzieciom częstych kontaktów z naturą i ekologią, w tym regularnych spotkań z rozmaitymi dwu- i czworonogami wraz z elementami dogoterapii oraz korzystania z koni i kucyków na Ośrodku Pięcioboju Nowoczesnego,


- otoczenie i położenie przedszkola w sposób bezpośredni stymuluje naukę o oraz umożliwia praktyczne wdrażanie zdrowego, świadomego żywienia już od najmłodszych lat.

8. Dlaczego wyposażenie Państwa przedszkola w wentylację mechaniczną jest korzystne dla mojego dziecka?

W przeciwieństwie do mało efektywnej wentylacji grawitacyjnej nowoczesna wentylacja mechaniczna, zainstalowana w naszym przedszkolu poprzez ciągłą wymianę powietrza w pomieszczeniach zapewnia znacząco większy komfort funkcjonowania dzieci oraz ich optymalne dotlenienie.

Dobrze funkcjonująca wentylacja mechaniczna, poprzez ciągłe usuwanie z przedszkola powietrza zużytego i dostarczanie świeżego o optymalnej temperaturze znacznie przyczynia się do ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, przenoszonych drogą kropelkową, a więc w efekcie pomaga w ograniczeniu zachorowalności Państwa pociech.

Zdecydowana większość istniejących przedszkoli na terenie województwa lubuskiego posiada jedynie zwykłą wentylację grawitacyjną.

9. W jakich godzinach otwarte jest przedszkole?

Językowe Przedszkole Niepubliczne "Nad Strumykiem" otwarte jest w godzinach 6.45 - 18.00, gdyż godziny jego otwarcia dostosowane są do czasu pracy rodziców uczęszczających do przedszkola dzieci.

Przedłużone godziny otwarcia przedszkola dostępne są dla wszystkich dzieci bez żadnych dodatkowych opłat.


10. Przeczytałam informację o prowadzonej w Państwa przedszkolu indywidualnej profilaktyce logopedycznej. Chciałabym zapisać dziecko do Państwa przedszkola. Czy będzie ono również objęte programem pracy indywidualnej z logopedą?

Tak, w naszej placówce wszystkie dzieci objęte są pełnym programem profilaktyki logopedycznej wraz z diagnozą oraz, dla dzieci potrzebujących wsparcia, indywidualną terapią logopedyczną.

Nie pobieramy żadnej dodatkowej opłaty za objęcie uczęszczających do przedszkola dzieci programem profilaktyki logopedycznej - wszelkie opłaty zawarte są w cenie czesnego.