Języki już nie obceProgram i przyjacieleZabawy z czworonogiemTańce i wygibańceRączki w górę!Ciekawi GościeProfilaktyka logopedycznaPółkolonie sportowe
LokalizacjaBudynek przedszkolaBezpieczeństwoKadraFAQ - Najczęściej zadawane pytania
66-004 Zielona Góra, ul. Drzonków - Strumykowa 1
tel. +48 669 10 20 11, e-mail

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

NASZE PRZEDSZKOLE  - DRUGI DOM TWOJEGO DZIECKA


     Budując nasze przedszkole zrobiliśmy wszystko, aby zapewnić dzieciom maksimum bezpieczeństwa. Budynek spełnia wszystkie wymagania norm polskich i europejskich, w tym wymagania bezpieczeństwa, wymagania przeciwpożarowe, BHP i higieny szkolnej. Wyposażony jest w instalację odgromową, instalację przeciwpożarową oraz posiada zabezpieczone i jasno oznakowane drogi ewakuacyjne, a klatka schodowa o wzmocnionej ognioodporności zamknięta jest drzwiami przeciwpożarowymi i odpowiednio zaprojektowaną, szklaną fasadą. Dodatkowo, klatka schodowa wyposażona jest w automatycznie sterowaną klapę dymną. W budynku zainstalowane jest oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, a najbliższa jednostka straży pożarnej oddalona jest od przedszkola zaledwie o dwa kilometry. 

     Całe przedszkole i jego wyposażenie jest nowe i posiada niezbędne atesty. Zabawki dostosowane są odpowiednio do wieku dzieci i podlegają systematycznemu  przeglądowi, a w razie stwierdzenia ich uszkodzeń natychmiast usuwane. Wszelkie materiały znajdujące się na wyposażeniu sal (dywany, zasłony) wykonane są z trudnopalnych materiałów. Również plac zabaw podlega corocznemu przeglądowi i konserwacji, a konserwacją budynku i utrzymaniem porządku na ogrodzonym i monitorowanym placu zabaw zajmuje się woźny.

    Ponadto, stopnie na klatce schodowej są podświetlone, a krany w łazienkach posiadają blokadę chroniącą przed poparzeniem. Wychowawczynie przechodzą systematycznie szkolenie pierwszej pomocy oraz posiadają aktualne orzeczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy z dziećmi i zaświadczenia o niekaralności.

    Przedszkole ma również wdrożone procedury odbioru dzieci z przedszkola, opracowany Regulamin bezpieczeństwa przedszkola oraz Regulamin wyjść i wyjazdów poza teren przedszkola.