Języki już nie obceProgram i przyjacieleZabawy z czworonogiemTańce i wygibańceRączki w górę!Ciekawi GościeProfilaktyka logopedycznaPółkolonie sportowe
LokalizacjaBudynek przedszkolaBezpieczeństwoKadraFAQ - Najczęściej zadawane pytania
66-004 Zielona Góra, ul. Drzonków - Strumykowa 1
tel. +48 669 10 20 11, e-mail

Ciekawi Goście

Ciekawi Goście

W programie edukacyjnym,  realizowanym w naszej placówce ujęte są stałe, comiesięczne wizyty Ciekawych Gości, odbywające się w ramach dwóch niezależnie realizowanych cyklów tematycznych: „Career Day” oraz „Around the World Day”. 

CAREER DAY
 ("Dzień Kariery")
jest cyklem skierowanych do dzieci spotkań z ludźmi wykonującymi różne ciekawe zawody (np. weterynarz, koszykarz, strażak, policjant, urbanista, architekt, projektant wnętrz itp.). 


Są to specjalnie dobrane przez nas osoby, często znane publicznie, które w ciekawy i zrozumiały sposób potrafią przekazać dzieciom wiedzę na temat wykonywanej przez nie pracy. Podczas tych spotkań dzieci aktywnie uczestniczą w doświadczeniach, zadaniach i konkursach przygotowanych przez te osoby tak, by łatwiej było dzieciom wczuć się w dany zawód, wykonywany przez zaproszonego Gościa. 

Stała praktyką w naszym przedszkolu jest również wspólne z dziećmi przygotowanie pytań, które później dzieci będą mogły zadać odwiedzającemu nas Gościowi. Ciekawi Goście

AROUND THE WORLD DAY ("Dzień Dookoła Świata") to dzień, w którym w naszym przedszkolu gościmy przedstawicieli innych narodowości. Opowiadają nam oni ciekawostki o swoim kraju, kulturze oraz tradycji oraz zostawiają pamiątki związane ze swoimi krajami z których pochodzą.  

Oprócz stwarzania niewątpliwej aury poznawczej ciekawości i wspólnej zabawy z dziećmi, spotkania te świetnie wpisują się w najnowszą podstawę programową MEN oraz w realizowany w naszej placówce program

"W związku z procesem demokratyzacji życia społecznego istotna staje się edukacja międzykulturowa, rozumiana jako zdolność do spotkania i wzajemnego zrozumienia „Innego” mającego takie same prawa niezależnie od pochodzenia społecznego, poglądów politycznych, wyznania, języka, płci, koloru skóry i rasy. 

Współczesne przedszkole uwzględnia wielokulturowość wychowanków, a nauczyciel zna i pokazuje dzieciom symbole różnych kultur, wyznań, kody, którymi się one posługują. (…) 

Wprowadzenie dziecka w świat kultury, obyczajowości, tradycji, norm, zwyczajów, historii, świąt, literatury, muzyki wzbudza emocje, rozbudza ciekawość świata, uwrażliwia na wartości i kształtuje postawy patriotyczne i obywatelskie.”
 

("Razem w przedszkolu", Program wychowania przedszkolnego)