Języki już nie obceProgram i przyjacieleZabawy z czworonogiemTańce i wygibańceRączki w górę!Ciekawi GościeProfilaktyka logopedycznaPółkolonie sportowe
LokalizacjaBudynek przedszkolaBezpieczeństwoKadraFAQ - Najczęściej zadawane pytania
66-004 Zielona Góra, ul. Drzonków - Strumykowa 1
tel. +48 669 10 20 11, e-mail

Aktualności

Środa, 7 marca 2012

Koszykarz drużyny ZASTAL Zielona Góra w Językowym Przedszkolu "Nad Strumykiem"

Koszykarz drużyny ZASTAL Zielona Góra w Językowym Przedszkolu "Nad Strumykiem"

Od rana w przedszkolu wyczuwa się napięcie oczekiwania. Dzisiaj przychodzą do nas sportowcy. Ubrania z białym i zielonym elementem sugerują, że gośćmi w Językowym Niepublicznym Przedszkolu "Nad Strumykiem" w Drzonkowie będa zawodnicy ZASTALU. Siedzimy cichutko, drzwi otwiera Pani dyrektor i wprowadza gościa. -ZASTAL górą - krzyczą dzieci i nauczyciele, ręce podniesione w górę w geście zwycięstwa. Uśmiechy na twarzach i ciekawość. 

-To jest Kamil Chanas, świetnie gra w koszykówkę - przedstawia pani dyrektor. Wszystkie oczy zwrócone są na postać pana Kamila, a buzie otwierają się coraz szerzej ze zdziwienia, kiedy Kamil Chanas prezentuje swoje umiejętności. Odważniejsi próbują kozłować piłką, ale "tańczącej na palcu" piłki nikt nie może powtórzyć. Każdy chciałby tak, jak On.

-Musicie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać- mówi zawodnik ZASTALU. W tym momencie wszystkie przedszkolaki mogą przysiąc, że właśnie tak będą czynić od zaraz. I nie tylko przedszkolaki. Wychowawczynie stają do boju. - Do boju, do boju - śpiewa brać przedszkolna.

- Pani, czemu pan Kamil tak podskakuje pod piłką? - pyta jak zawsze dociekliwy Kubuś. - Żeby panie wygrały - rezolutnie, zamiast pani, odpowiada Hubercik. Po mini meczu niespodzianka. Dzieci odrysowały sylwetkę zawodnika, a później naturalnej wielkości postać została pokolorowana. Maluchy miały okazję pozować do wspólnych fotografii i wręczyć na zakończenie upominki.

Panie Kamilu, zyczymy samych sukcesów, tylko złotych medali i tytułów mistrza. Dziękujemy, że był Pan z nami. To był dzień, to był naprawdę cudowny dzień!

Wisława G. 


Zobacz jak przebiegła wizyta Kamila Chanasa, koszykarza ekstraklasowej drużyny koszykówki ZASTAL Zielona Góra w naszym przedszkolu:

http://zastalbasket.pl/NEWS/Kamil-w-przedszkolu

http://m.zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,106543,11301409,Koszykarz_pozowal_przedszkolakom__wideo__zdjecia_.html

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,11301409,Koszykarz_pozowal_przedszkolakom__wideo__zdjecia_.html

http://rzg.info.pl/2012/03/rzut-za-trzy-zastal-przed-anwilem-problemy-waltera-skm-przed-finalami-mp/ (część druga audycji)